Išprievartavimas

Išprievartavimas Senajame Testamente vertinamas kaip sunkus nusikaltimas. Sprendžiant išžaginimo bylas buvo atsižvelgta į du pagrindinius klausimus:

  • Ar moteris buvo susituokusi ar nesusituokusi?
  • Ar ji galėjo pasikviesti pagalbą?

Jei moteris nebuvo susituokusi

Jei vyras išprievartavo nesusituokusią merginą, jis turėjo ją vesti. Jam niekada nebūtų leista su ja išsiskirti. Be to, jis turėjo sumokėti mergaitės tėvui penkiasdešimt šekelių kaip kompensaciją.

Jei moteris buvo susituokusi

Jei vyras išprievartavo ištekėjusią moterį, jis turėjo būti nužudytas. Moteris taip pat buvo nužudyta, nebent ji buvo išprievartauta už miesto ribų. Toks sprendimas buvo daromas vadovaujantis mąstymu, kad būdama mieste moteris galėjo pasikviesti pagalbą. Jei niekas jos negirdėjo, galbūt ji sutiko su seksu, ir tai buvo ne prievartavimas, o svetimavimas.

Pasakojimai apie išprievartavimus

Senajame Testamente aprašyti ne vien įstatymai kaip elgtis su prievartautojais. Yra ir nemažai pasakojimų, kuriouse aprašyti moterų prievartavimo atvejai. Labiausiai žinomi iš jų:

  • Sichemas išprievartauja Diną (Genesis 34);
  • Gibėjos miesto gyventojai išprievartauja Levito žmoną (Judges 19);
  • Tamarą išprievartauja jos pusiau-brolis Amnonas (2 Samuel 13).


 

Na štai - ir atėjo laikas prenumeratai :)

Už 12€ per metus klausykite Audio Naująjį Testamentą, lyginkite visus čia pateiktus Biblijos vertimus, skaitykite visą Biblijos Žinyną, tyrinėkite jo žemėlapius, kopijuokite Biblijos tekstą asmeniniams tikslams.

Prenumeratą įsigysite  >> spausdami čia <<

 

 

Bible Society of Lithuaniav.4.20.14
draugaukime