1 Samuelio: struktūra

1 Samuelyje kalbama apie pereinamąjį laikotarpį nuo teisėjų iki karalių. Mąstydami apie 1 Samuelio teksto išdėstymą prie šios knygos turime įtraukti ir 2 Samuelio 1 skyrių.

Tad nuo 1 Samuelio 1 iki 2 Samuelio 1 galima išskirti tris dalis:

Samuelio vaidmuo

Pirmoji dalis, 1 Samuel 1-8, prasideda gimus Samueliui. Panašu, kad Samuelio sūnūs nėra tinkami asmenys tęsti tėvo darbus tapdami teisėjais. Todėl izraelitai prašo karaliaus. Samuelis nenoriai sutinka.

Karalius Saulius

Antroje dalyje 1 Samuel 9-16 pasakojama, kaip Dievas paskiria Saulių karaliumi ir kaip jį žmonės priima. Saulius tampa nepaklusnus Dievui, todėl jo palikuonys nebetęsia jo karališkosios linijos.

Dovydo iškilimas

Trečioji dalis 1 Samuel 16–2 Samuel 1 aprašo Sauliaus nuosmukį ir Dovydo, kaip būsimo karaliaus, iškilimą. Dievas atmeta Saulių, o Dovydas patepamas būti karaliumi. Sauliaus ir Dovydo meilės ir neapykantos santykis neišvengiamai perauga į kovą dėl galios. Sauliaus vaikai, Jehonatanas ir Malkišūva, nusprendžia stoti į Dovydo pusę. Kai Saulius ir Jehonatanas žūva kovoje su filistinais, Dovydas pagaliau gali gauti sostą.

Na štai - ir atėjo laikas prenumeratai :)

Už 12€ per metus klausykite Audio Naująjį Testamentą, lyginkite visus čia pateiktus Biblijos vertimus, skaitykite visą Biblijos Žinyną, tyrinėkite jo žemėlapius, kopijuokite Biblijos tekstą asmeniniams tikslams.

Prenumeratą įsigysite  >> spausdami čia <<

 

 

Bible Society of Lithuaniav.4.19.2
draugaukime