Knygų knyga

FOTO: Jeruzalę puošianti malda Tėve mūsų skirtingomis kalbomis

Biblija yra ypatinga knyga. Jos puslapiuose skaitome tekstus, užrašytus dar prieš 2000 ar 3000 metų. Šių istorijų, giesmių ir maldų šaknys siekia dar tolesnę praeitį. Tačiau Biblija nesensta. Ji iki šiol yra visų laikų „bestseleris“, išverstas į daugiau kalbų nei bet kuris kitas pasaulinės literatūros kūrinys. Ji vis dar traukia žmones visame pasaulyje. Mat esminiai rūpimi klausimai ištisus tūkstantmečius liko tie patys.


Biblijoje sutinkame žmones, kurie, kaip ir mes, išgyvena panašius jausmus: džiaugsmą ir kančią, viltį ir nusivylimą, didžiulį pasitikėjimą ir draskančias abejones. Jie klausia, iš kur kyla neteisybė, kančia ir mirtis, kur yra jų pačių ribos, ieško savo gyvenimo tikslo ir žavisi mūsų pasaulio grožiu ir stebuklais, už kurių įžvelgia Kūrėjo, suteikiančio ir palaikančio gyvybę, galią.

Dievo istorija su šiais žmonėmis – tai pagrindinė Biblijos tema. Tai, ką Dievas tuomet reiškė jiems – tvirtą atramą ir gyvenimo centrą – šiandien Jis nori ir gali reikšti mums, jei tik leisimės į šį santykį. Biblija gali mums padėti atpažinti Dievo pėdsakus savo gyvenime. Jokioje kitoje pasaulio knygoje nėra tiek daug kalbama apie mus pačius, kaip Biblijoje. Mums ji gali tapti Gyvenimo knyga, Knygų knyga, kurioje, kaip ir tuometiniai žmonės, susitinkame Dievą.

​© text: Deutsche Bibelgesellschaft, 2018

Bible Society of Lithuaniav.4.20.14
draugaukime