Tekstilė

Audinių gamyba drabužiams dažniausiai rūpindavosi moterys. Proverbs 31:19 rašoma, kad „Ji ima į rankas ratelį, o jos pirštai stveriasi verpstės“. Moterys audinius gamindavo pirmiausia savo namų reikmėms, tačiau kartais, kaip skaitome Proverbs 31:24, gaminius parduodavo.

 

Verpimas ir audimas dažniausiai buvo atliekamas namuose. Kita vertus, 2 Kings 23:7 pasakojama, kad šventykloje buvo moterų, kurios turėjo austi apdarus deivės Ašeros skulptūroms.

 

Taip pat buvo ir audusių bei su audiniais dirbusių vyrų – pavyzdžiui, vyrų audusių audinius, skirtus puošti Šventų Šventąją vietą. Verpimas buvo laikomas moterišku darbu.

Žaliavos

Dažniausiai audiniams gaminti naudojama žaliava buvo avių vilna. Lino audiniui gaminti buvo naudojamas linų pluoštas. Kitos medžiagos buvo kanapių pluoštas, ožkų ir kupranugarių šeriai.

 

Ezekiel 16:10-13 ir Revelation 18:12 minimas šilkas. Ezechielio knygoje minimo žodžio vertimas diskutuotinas, nes mažai tikėtina, kad tuo metu Viduržemio jūros regione šilkas jau būtų žinomas.

Gamyba

Audinio gamyba susideda iš skirtingų etapų:

  • Pluoštų rinkimas.
  • Pluošto valymas. Iš linų turėjo būti pašalinama kieta išorinė luobelė. Vilna pirmiausia buvo nuplaunama, o po to šukuojama arba iškaršta, tam, kad ji būtų šiek tiek atraizgyta.
  • Pluoštų suverpimas į siūlą.
  • Siūlų dažymas. Kartais tai būdavo atliekama prieš verpiant ar po audimo.
  • Siūlų suaudimas į audinį.
  • Audinys užbaigiamas padengiant molio, vandens ir šlapimo sluoksniu. Tai vadinama ,,užpildymu“, kurio tikslas – sutankinti ir sustiprinti audinį. Galiausiai audinys būdavo išplaunamas.

Na štai - ir atėjo laikas prenumeratai :)

Už 12€ per metus klausykite Audio Naująjį Testamentą, lyginkite visus čia pateiktus Biblijos vertimus, skaitykite visą Biblijos Žinyną, tyrinėkite jo žemėlapius, kopijuokite Biblijos tekstą asmeniniams tikslams.

Prenumeratą įsigysite  >> spausdami čia <<

 

 

Bible Society of Lithuaniav.4.18.6
draugaukime