Raugas

Raugas yra sena (surūgusi) tešla, kuri buvo naudojama naujos tešlos kildinimui.

Raugas per šventes

Perėjimo šventės arba Neraugintos duonos šventės metu izraelitams nebuvo leista valgyti duonos, paruoštos naudojant raugą, o tik „neraugintos duonos“.

Neraugintos duonos šventėje raugas buvo naujos pradžios simbolis. Paschos metu nerauginta duona buvo didelio skubėjimo, su kuriuo izraelitai spruko iš Egipto, simbolis.

Raugas kaip metafora

Raugas taip pat buvo simboliškai naudojamas Naujajame Testamente.  Paulius 1 Corinthians 5:6-8 sako:
 

„Jūsų gyrimasis niekam tikęs. Argi nežinote, jog  truputis raugo suraugina visą maišymą? Išmeskite senąjį raugą, kad taptumėte nauju maišymu. Jūs juk esate nerauginti, nes jau paaukotas mūsų velykinis Avinėlis, Kristus. Tad švęskime šventes ne su senu raugu, ne su blogybės ir nelabumo raugu, bet su nerauginta tyros širdies ir tiesos duona.“


 


Paulius žodžiai reiškia, kad maži mūsų veiksmai (mielės) gali sukelti didelius padarinius. O Jėzus lygina Dangaus karalystę su „raugu, kurį moteris ėmė ir įmaišė trijuose saikuose miltų, ir nuo jo viskas įrūgo“ (Matthew 13:33 ir Luke 13:20-21). Čia jis vėl nori mums parodyti, kad kažkas, būdamas labai mažas, gali tapti labai dideliu.

Na štai - ir atėjo laikas prenumeratai :)

Už 12€ per metus klausykite Audio Naująjį Testamentą, lyginkite visus čia pateiktus Biblijos vertimus, skaitykite visą Biblijos Žinyną, tyrinėkite jo žemėlapius, kopijuokite Biblijos tekstą asmeniniams tikslams.

Prenumeratą įsigysite  >> spausdami čia <<

 

 

Bible Society of Lithuaniav.4.16.20
draugaukime