Gamta ir kraštovaizdis
Agarmedis (arba ūdas) yra kilęs iš Indijos šiaurėje aptinkamo medžio (lotyniškai vadinamo
Agatas – pusskaidris brangakmenis
Alebastras yra gelsvai balta, pusiau permatoma akmens rūšis
Ametistas – mineralas
Aušrine žvaigžde paprastai laikoma Veneros planeta. Ji pasirodo prieš pat aušrą. Todėl aušrinė žvaigždė dažnai naudojama kaip artėjančios, tamsą išsklaidančios Dievo šviesos metafora.
Balanda – į špinatus panašus augalas
Berilas – skaidrus, į krištolą panašus mineralas
Biblijoje minimi įvairūs brangieji ir pusbrangiai akmenys. Tačiau daugelyje tokių vietų Senajame ir Naujajame Testamentuose nėra tiksliai aišku, koks konkretus akmuo minimas.
Dervos ekstraktai, dar vadinami rezinoidais, yra labai saldų kvapą turintys augalų sakai
Gintaras – mineralas, susidaręs sustingus spygliuočių augalų sakams
Granatas – skaidrus mineralas
Granatas – į krūmus panašaus medžio, kuris gali išaugti iki maždaug 20 pėdų aukščio, vaisius. Apvalūs vaisiai yra raudonos spalvos, o perpjovus iš vidaus atrodo tarsi žvaigždė. Granato vaisus sudarytas iš daugybės sėklelių.
Hinomo slėnis Senajame Testamente minimas skirtingai: Hinomo slėnis ir Ben Hinomo slėnis („Hinomo sūnus“). Šie pavadinimai susiję su pirmaisiais slėnio savininkais – Hinomo šeima.
Jaspis – raudonos spalvos brangakmenis

Jordanas – upė, tekanti nuo Hermono kalvų iki Negyvosios jūros. Senojo Testamento laikais Jordanas brėžė ribą tarp Kanaano ir Užjordanės žemių. Naujajame Testamente Jordanas ypač žinomas kaip upė, kurioje Jonas Krikštytojas pakrikštijo Jėzų.
Karneolis – rausvas, geltonai raudonas arba oranžinio raudonumo atmainos pusbrangis akmuo
Kedras – medis, augantis Libano kalnų regione. Neaišku, ar tai susiję su konkrečia medžio rūšimi, ar su skirtingomis medienos rūšimis.
Genezareto ežero laimikį daugiausia turbūt sudarė sardinės (Kinereto sardinės), barbeliai (į karpį panaši žuvis) ir tilapijos.
Kolokvintas, arba moliūgas, yra daugiametis šliaužiantis agurkinių šeimos augalas
Kvapieji balzamai (arba tepalai) galėjo būti išgaunami iš įvairiausių augalų sakų.
Lazuritas – neskaidrus, ryškiai mėlynos spalvos brangakmenis
Mairūnas – beveik visur Izraelyje aptinkamas augalas
Mandragora – bulvinių šeimos augalas, giminingas bulvei ir pomidorui. Buvo manoma, kad mandragoros vaisus gali sukelti seksualinį potraukį. Todėl šis augalas itin reikšmingas Rachelės ir Lėjos istorijoje.
Miltligė – augalų liga, paveikianti pasėlius ir sunaikinanti derlių. Miltligės protrūkį žmonės laikė Dievo bausme už nepaklusnumą (žr. Pakartoto įstatymo 28:22).

Mirta – Izraelio kraštui būdingas augalas. Tai vidutinio dydžio visžalis krūmas. Mirtos šakos buvo naudojamos statant sukoto
Nardas – itin malonaus kvapo aliejus arba tepalas, išgaunamas iš valerijonų šeimai priklausančio augalo šaknų.
Nilas yra viena ilgiausių upių pasaulyje. Ši upė išteka kaip „Žydrasis Nilas“ iš Tanos ežero Etiopijoje ir kaip „Baltasis Nilas“ iš Viktorijos ežero Sudane. Šios dvi upės teka į šiaurę ir susijungia Sudano sostinėje Chartume. Paskui Nilas teka toliau per Egiptą į šiaurę ir įsilieja į Viduržemio jūrą.
Olivinas – skaidrus mineralas
Oniksas – įvairių spalvų pusbrangis akmuo
Safyras – skaidrus, dangiškai mėlynos spalvos brangakmenis
Sardoniksas – mineralas

Sinajus (arba Horebas) yra kalnas, ant kurio Dievas sudarė sandorą su Izraelio tauta ir davė jiems dešimt įsakymų. Šis kalnas veikiausiai stūkso Sinajaus dykumoje, kuri driekiasi Sinajaus pusiasalyje, netoli Egipto.
Smaragdas – skaidrus, tamsiai žalios spalvos brangakmenis
Smilkalai – sakų
Sarginiai šunys ir aviganiai Senovės Izraelyje buvo labai vertinami. Tačiau gatvės, benamiai šunys buvo traktuojami kaip nešvarūs, netikę. Todėl žodis „šuo“ Biblijoje dažnai turi neigiamą konotaciją.
Topazas – lengvas ir skaidrus mineralas
Vadė – sausas dykumos slėnis, upės vaga, kuri lietingu sezonu greitai prisipildo vandens.
Žvirblis – nedidelis paukštis, paplitęs ir bibliniais laikais. Žvirblius žmonės gaudė, o paskui pardavinėjo turguje. Už nedidelę kainą buvo galima nusipirkti porą žvirblių pavalgyti.