Apreiškimas Jonui

ILIUSTRACIJA: Keturi raiteliai (A. Dore) vaizduoja Apreiškimo 6, 1-8 .

Savo gausiais vaizdiniais Apreiškimo knygos kalba vienu metu ir žavi, ir yra sunkiai suprantama. Tai tikriausiai lėmė tai, kad ji ypatingai paveikė liaudies tikėjimą. Iš čia atsirado įvairiausių liaudiško pamaldumo įsivaizdavimų, pvz.:

» teismo laukimas prieš sostą

» kova tarp angelų ir velnio

» trimituojančių angelų, apokaliptinių raitelių ir dangiškosios Jeruzalės įvaizdžiai

» skaičių simbolika

Priešingai nei plačiai manoma, Apreiškimo knyga nebūtinai yra įvykių laikų pabaigoje „planas“, bet labiau raštai, padėję išgyventi krikščionims jų persekiojimą

Knygos struktūra parodo pagrindinę kryptį:

1–5 skyriai, pasirengimas: žvilgsnis į žemę, į septynių bendruomenių gyvenimo tikrovę Mažojoje Azijoje ir Dievo sosto vietą danguje

6–7 skyriai: atplėšiami septyni antspaudai, simbolizuojantys žemės katastrofas ir vargą; baigiama paguodos žodžiais ištikimiesiems.

8–11 skyriai: septyni trimitai kaip Dievo teismo ir priešininkų sunaikinimo simbolis; pabaiga: Dievas turi galią virš visko.

12–14 skyriai: gėrio ir blogio kova jau laimėta, tačiau dar nebaigta.

15–18 skyriai: septyni Dievo rūstybės dubenys – „Babilono“ žlugimo ženklas (simbolizuoja Romos imperatorių, persekiojusį krikščionis).

19–20 skyriai: galutinė kova tarp Mesijo ir velnio jėgų.

21–22 skyriai: nauja žemė ir naujas dangus – Dievas gyvena tarp žmonių.

​© text: Deutsche Bibelgesellschaft, 2018

Na štai - ir atėjo laikas prenumeratai :)

Už 12€ per metus klausykite Audio Naująjį Testamentą, lyginkite visus čia pateiktus Biblijos vertimus, skaitykite visą Biblijos Žinyną, tyrinėkite jo žemėlapius, kopijuokite Biblijos tekstą asmeniniams tikslams.

Prenumeratą įsigysite  >> spausdami čia <<

 

 

Bible Society of Lithuaniav.4.18.14
draugaukime