Kasdienybė ir religija bibliniais laikais

Biblijos kraštas

Biblijoje pasakojami įvykiai vyksta „Derlingojo pusmėnulio“ ruože, taip pavadintame pagal savo formą ir apsuptame dykumų; jis tęsiasi nuo Nilo per Jordaną iki Persijos įlankos.

Prenumerata
Galilėja Jėzaus laikais

Šiaurinė Izraelio dalis buvo vadinama

Kur gyvena Dievas?

Iz 66, 1 skaitome:

Prenumerata
Namai bibliniais laikais

Daugelyje Biblijos vietų originalo kalba sakoma „namai“, o verčiama „šeima“ arba „namiškiai“ (Pr 7, 1; Apd 10, 2). Tai rodo, kad bibliniais laikais „namai“ apibūdino ne tik pastatą, bet ir žmonių bendruomenę, kuri reiškė daug daugiau nei tai, kaip šiandien suprantame šeimą.

Prenumerata
Pastatai ir miestai bibliniais laikais

ILIUSTRACIJA: Lachišo miesto rekonstrukcija

Prenumerata
Religija ir politika Jėzaus laikais

Fariziejai („atsiskyrusieji“) –

Sinagoga

Dar prieš tremtį žydai rinkdavosi apeigoms be atnašų, o atskirose patalpose vykdavo Toros mokymai. Tremtyje ir viena, ir kita vyko sinagogoje. Hebrajų kalboje ji vadinama

Prenumerata
Žemdirbystė ir maistas bibliniais laikais

Šalies lygumose – pakrantės regione ir Jezreelio lygumoje – buvo sėjami kviečiai ir miežiai, o kalvotose teritorijose, kurias iš pradžių reikėjo terasuoti, norint įrengti pasėlių plotus, – auginami vynmedžiai, alyvuogės, vaismedžiai ir riešutmedžiai. Be to, nedideliuose laukuose buvo auginamos daržovės, daugiausia pupelės, lęšiai, svogūnai, česnakai ir įvairios žolelės. Pagrindinis maisto šaltinis buvo grūdai. Kas galėjo sau leisti, valgė kvietinę duoną, kurią buvo galima paskaninti razinomis, datulėmis ar prieskoniais. Neturtingi gyventojai daugiausia maitindavosi miežiais, naudojamais ir gyvulių pašarui.

Bible Society of Lithuaniav.4.14.1
draugaukime