Vagystė

Vagystė Biblijoje buvo griežtai draudžiama, ją mini ir vienas iš Dešimties Įsakymų. Už vagystę buvo skiriama daugybė skirtingų bausmių, priklausomai nuo to, kas buvo pavogta.

Gyvulių vagystė

Žmogus, pavogęs jautį, turėjo atstatyti padarytą žalą penkiagubai. Pavogus avį ar ožką, turėjo būti grąžinta keturis kartus daugiau.

Įsilaužimas

Jei įvykio metu įsilaužėlis buvo sučiuptas, jis galėjo būti, nužudytas namo savininko. Jei tai atsitiko naktį, namo savininkas nebūdavo apkaltinamas žmogžudyste, tačiau jei tai įvyko dieną, tuomet tai būdavo laikoma nužudymu.

Jei įsilaužėlis nebuvo nužudytas, jis turėjo atlyginti namo savininkui už viską, ką paėmė. Jei vagis negalėjo to įvykdyti, jis buvo parduodamas kaip vergas.

Pagrobimas

Pagrobimas užtraukdavo mirties bausmę. Visai nesvarbu, ar nukentėjusysis buvo parduotas, ar pagrobėjo laikomas vergu.

Vagis kaip įvaizdis

Vagies įvaizdis atsiranda įvairiuose tekstuose. Netikėtas apsakomo įvykio pobūdis lyginamas su netikėtu vagies apsilankymu (2 Peter 3:10). Topic_133_Žmogaus Sūnus, kaip ir vagis, ateis tuo metu, kai niekas jo nesitikės (Luke 12:39).

Na štai - ir atėjo laikas prenumeratai :)

Už 12€ per metus klausykite Audio Naująjį Testamentą, lyginkite visus čia pateiktus Biblijos vertimus, skaitykite visą Biblijos Žinyną, tyrinėkite jo žemėlapius, kopijuokite Biblijos tekstą asmeniniams tikslams.

Prenumeratą įsigysite  >> spausdami čia <<

 

 

Bible Society of Lithuaniav.4.14.1
draugaukime