Imperatorius

Svarbiausias Romos imperijos vadovas Naujojo Testamento laikais buvo Romos imperatorius. Jėzaus ' gyvenimo laikotarpiu imperatoriais buvo Augustas ir Tiberijus. Paulių mirties bausme nuteisė veikiausiai imperatorius Nero.

Iki imperatorių laikų

Iš pradžių Romos imperijai vadovavo karaliai, tačiau tas laikas baigėsi, kai 510 m. pr. Kr. Roma tapo respublika. Nuo tos akimirkos kasmet karalystei vadovauti buvo pasirenkami du konsulai. Kad būtų užkirstas kelias piktnaudžiavimui valdžia, konsulai turėjo stebėti vienas kitą.


Vienas paskutiniųjų konsulų buvo Julijus Cezaris, kuris užėmė absoliučią valdžią ir tokiu būdu tapo imperatorių pirmtaku. Vokiečių kalbos žodis „kaiser“ – „imperatorius“ – yra kilęs nuo valdovo vardo.

Imperatorius Augustas

Pirmasis Romos imperijos imperatorius buvo Gajus Julijus Cezaris Oktavianas Augustas (tikrasis jo vardas Gajus Oktavijus). Jis valdė nuo 27 m. pr. Kr. iki 14 m. po Kr., pakeitęs Julijų Cezarį. Oktavianas visų pirma žinomas kaip Augustas: ši sąvoka pirmiausia turėjo religinę prasmę, lotynų kalboje reiškė „šventasis“, tačiau Oktavianas ją ėmė naudoti kaip vardą.


Augustas buvo imperatoriumi Jėzui gimus. Vėliau, dar iki Jėzaus nukankinimo, Augustą pakeitė imperatorius Tiberijus (14–37 m.).

Na štai - ir atėjo laikas prenumeratai :)

Už 12€ per metus klausykite Audio Naująjį Testamentą, lyginkite visus čia pateiktus Biblijos vertimus, skaitykite visą Biblijos Žinyną, tyrinėkite jo žemėlapius, kopijuokite Biblijos tekstą asmeniniams tikslams.

Prenumeratą įsigysite  >> spausdami čia <<

 

 

Bible Society of Lithuaniav.4.14.1
draugaukime