Mėnulio jaunaties šventė

Pagal biblinę tradicija kiekvieno naujo mėnesio pradžia turėtų būti švenčiama. Ši šventė vadinama Jaunaties švente arba Roš Chodeš, o tai reiškia „mėnesio pradžia“.

Nurodymai

Mėnulio jaunaties šventei buvo skirti įvairūs nurodymai. Pirmąją mėnesio dieną nuskambėdavo trimitas ir pagal Numbers 28: 11-15 buvo atnašaujamos įvairios deginamųjų aukų, javų ir vyno atnašos. Be to, buvo įprasta valgyti šventinį patiekalą (taip pat žr. 1 Samuel 20:11-34).
Pranašas Amosas užsimena, kad per jaunaties šventę draudžiama dirbti: „Kada gi baigsis jaunatis, - klausiate, -  kad galėtume parduoti grūdus, ir šabas, kad galėtume nešti į turgų kviečius? “( Amos 8:5).
Tačiau niekur Biblijoje nėra aiškus draudimo dirbti mėnulio jaunaties šventės metu.

Tradicijos

Šiais laikais mėnulio jaunaties šventė tapo nebe tokia svarbi. Tačiau ji vis dar laikoma džiugia dieną ir todėl tą dieną yra draudžiama pasninkauti arba gedėti.

Be to, ši diena laikoma tobula tinkačia susituokti. Kiti papročiai: duoti pinigų vargšams ir užžiebti žibintus.

Na štai - ir atėjo laikas prenumeratai :)

Už 12€ per metus klausykite Audio Naująjį Testamentą, lyginkite visus čia pateiktus Biblijos vertimus, skaitykite visą Biblijos Žinyną, tyrinėkite jo žemėlapius, kopijuokite Biblijos tekstą asmeniniams tikslams.

Prenumeratą įsigysite  >> spausdami čia <<

 

 

Bible Society of Lithuaniav.4.11.22
draugaukime